Dantų ėduonies gydymas

Dantų ėduonies (karieso) gydymas.

Dantų ėduonis (kariesas) yra LIGA. Tai dinaminis procesas, vykstantis burnos ertmėje (dantų apnašose), kurį sukelia reakcijų tarp kietųjų danties audinių bei apnašų terpės pusiausvyros sutrikimas, galiausiai pasireiškiantis mineralinių medžiagų pasišalinimu iš danties kietojo audinio.

Dantų ėduonis turi 4 vystymosi stadijas: kariozinė dėmė, paviršinis kariesas, vidurinysis kariesas ir gilusis kariesas. Gilusis kariesas gali komplikuotis ir  baigtis pulpos audinių uždegimu – pulpitu, ko pasekoje bus reikalingas sudėtingas šaknų kanalų gydymas (čia pabraukiau, nes galima būtų kaip suprantu iš čia nukreipti į šaknų kanalų gydymą).

Ankstyvuosius ėduonies požymius gali pastebėti tik gydytojas. Kol pajuntamas skausmas ir kiti dantų ėduonies simptomai, praeina ne viena ligos stadija ir daugybė laiko. Dantų ėduonies simptomai yra : padidėjęs lokalizuotas jautrumas saldžiam, rūgščiam maistui, šalčiui ir/ar karščiui, danties spalvos pakitimai. Ertmė yra tik VIENAS iš simptomų, pasireiškiantis jau toli pažengusioje ligos stadijoje.

Dantų ėduonies gydymo tikslas:  

  • pašalinti pažeistą, infekuotą ir suirusį danties audinį
  • pritaikyti danties pulpą (minkštuosius danties audinius) apsaugančias priemones
  • užkirsti kelią infekcijai išplisti į danties pulpos ir periodonto audinius
  • restauruoti danties paviršių, siekiant atstatyti prarastas funkcijas ir estetiką

Norint laiku pastebėti ir užkirsti kelią dantų ėduoniui rekomenduojame atvykti profilaktiniam patikrinimui 2 kartus per metus.